fbpx
Przejdź do treści

Kim jestem?

Witaj! Nazywam się Mikołaj Pawlicki i jestem osobą, która od wielu lat zajmuje się oferowaniem wynajmu apartamentów w zakresie najmu krótko i długoterminowego w Sopocie. Główną moją działalnością biznesową jest wynajem apartamentów od właścicieli i zarządzanie nimi za prowizję, podnajem apartamentów oraz wyszukiwanie klientów chcących wynająć długoterminowo apartament danego właściciela. Działania te prowadzę pod marką Pawlicki Apartments. Osobiście przeszedłem przez wszystkie etapy budowania biznesu w tej kategorii. Obecnie w odpowiedzi na sytuację związaną z koronawirusem skupiam się na wynajmie długoterminowym. Jestem osobą, która uwielbia kreować i tworzyć biznes, ale też i twardo stąpającą po ziemi. Do moich głównych zalet mogę zaliczyć solidność, upór w dążeniu do celu, szeroką wiedzę oraz umiejętność odpowiedniego planowania biznesu. Jestem też niezwykle zmotywowany do odniesienia sukcesu w tej branży, a także mogę pochwalić się licznymi kontaktami biznesowymi, które nawiązywałem przez ostatnie 8 lat.

Jak rozpoczynałem działalność w branży nieruchomości?

Swoją przygodę z biznesem w branży nieruchomości rozpoczynałem w okresie studiów. Jej start ma miejsce z chwilą przeprowadzenia się do Sopotu i rozpoczęciem studiowania. Po otrzymaniu zakupionego mieszkania od rodziców używałem je 2-3 miesiące, a następnie zacząłem wynajmowanie pokoi w tym mieszkaniu innym studentom. Po przeprowadzce do taniego pokoju uzyskałem regularne źródło dochodu, nie musząc pracować i mogąc skupić się na nauce oraz biznesie. Początki mojej działalności polegały głównie na zdobywaniu wiedzy w praktyce o danej branży oraz na nawiązywaniu kontaktów i znajomości biznesowych. To w połączeniu z ciężką pracą pozwoliło mi zgromadzić fundusze na rozpoczęcie działalności – podnajmu pierwszego mieszkania. Kolejnym etapem na mojej drodze biznesowej było zarządzanie apartamentami za prowizję. Korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia stworzyłem strategię sprzedaży usługi, a zarządzane przeze mnie apartamenty generowały większe zyski ich właścicielom niż konkurencyjne marki.

Co planuję zrobić?

Obecnie sytuacja związana z koronawirusem wprowadziła zamieszanie na rynku nieruchomości. Wszystkie apartamenty, które posiadałem w zarzadzaniu, wynająłem długoterminowo, aby nie ponosić strat związanych z podnajmem. Zawiesiłem działalność. Po bezstratnym i bezpiecznym przeczekaniu tego okresu zamierzam kontynuować swoją działalność w nieco zmienionej — dostosowanej do obecnej sytuacji formie. Zamiast podnajmować, chcę skupić się na zarządzaniu najmem krótkoterminowym na prowizję oraz poszerzyć swoje działania związane z wynajmem długoterminowym. Mam również zamiar iść w kierunku pośrednika nieruchomości w zakresie jej sprzedaży. Myślę, że rynek wynajmu krótkoterminowego nieruchomościami, po czasowym wyhamowaniu, będzie wracał do normalności do stanu sprzed epidemii.